İç İşleri Bakanlığı 10 Bin Koruma Memuru Alımı

  • 05 Ekim 2013
  • 1.189 kez görüntülendi.
İç İşleri Bakanlığı 10 Bin Koruma Memuru Alımı

İçişleri Bakanı Muammer Güler koruma memurluğu ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı .

Koruma memurları en az lise mezunu olacak, Sınıfı emniyet hizmetleri olacak, silah taşımayacak” dedi. İçişleri Bakanı Güler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı dolayısıyla Meclis Başkanı Çiçek’in Meclis’te verdiği resepsiyona katıldı.

Güler, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’de bölge yönetimi diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Güler, polislerin tekrardan statlarda görev almasıyla ilgili olarak, “Genel olarak ağırlıklı şekilde stat içlerinde özel güvenlik kullanıyorduk, eski polisleri az miktarda kullanıyorduk.

Ama görüldü ki özel güvenlik maalesef bu 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Şiddetin Önlenmesine dair kanun öngörülen ihlalleri önlemede yetersiz kaldı. O nedenle biz özellikle derbi maçlarda polisi daha güçlü şekilde stat içlerinde ve dışında kullanacağız.

Ama UEFA’nın öngördüğü yerlerde özel güvenlik polis nezaretinde statlarda bulunmaya devam edecek. Yeni emniyet sınıfı içinde yeni bir emniyet görevi, koruma memurluğu adı altında ihdas ediyoruz” ifadelerini kullandı. Koruma memurlarının üniversite, statlarda görev alabileceğini söyledi.
 
Ayrıca İç İşleri Bakanı Muammer Güler ” İlk planda 10 bin kişiyi almayı planlıyoruz. Altı ay iki devre halinde onları yetiştireceğiz” diye konuştu. Jandarmanın statüsüyle ilgili olarak Güler, polisin yaptığı görevi kırsal alanda yaptığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ